Artık sabahları güneşin gülen yüzü ile uyanmaya başladıysan, yataktan daha enerjik ve neşeli kalkabiliyorsan ve gün içerisinde içinde istemsiz bir heyecan, yüzünde tatlı bir gülümseme varsa gözün aydın Bahar geldi. Bütün bir kış hiç konuşmamış, içine kapanmış doğanın şimdi bizlere anlatacak çok şeyi var. Toprak hareketli, hayvanlar hareketli, insanlar hareketli, Orhan Veli’nin de dediği gibi “Beni bu güzel havalar mahvetti”

Her şey iyi, güzel, hoş da öyle elimiz kolumuz bağlı baharı seyretmek olur mu hiç? Doğaya ayak uydurma canlanma ve canlandırma zamanıdır şimdi. At üstünden bütün kış taşıdığın yorgunluğu, karamsar ruh halini; montları, kalın çorapları, dön yüzünü güneşe ve de ki: Hoş Geldin Bahar!

Bahar Temizliği

Önce evin kıyısını köşesini mis gibi yaptıktan sonra sırada ki durağımız gardıroplar. Bütün bir kış üzerimizden düşürmediğimiz kalın kazaklar, soğuk havalardan bizi korusun diye aldığımız o kalınca montlar, botlar, şapkalar, bereler üzerimize bir yığın halinde düşmeden önce kolları sıvıyoruz ve başlıyoruz teker teker soğuk kış gününü bize hatırlatan her parçanın yerini güneşin ve baharın cıvıltısını yaşatan parçalarla değiştirmeye. Zannetmeyin ki bu konuda size yardımcı olmayacağız. Bu hafta ButikGez Blog’da sizlerle hunharca bahar temizliği yapacağız.

 

2018 İlkbahar/Yaz sezonunda bolca göreceğimiz, enerjik renklerinden kendimizi alamayacağız tesettür trend parçalar nelermiş bir bakalım.

Plise Etekler

Ah! canım plise, yaz demedin, kış demedin bu sene fazla mesai yaptın. Kış aylarında bol bol tercih ettiğimiz plise etekler, en renkli ve en çiçekli halleri ile baharda da gardıroplarımızın baş misafiri olacak gibi duruyor.

                                  

Takımlar

Sezonun en renkli parçalarını yine takımlar oluşturuyor. Birbirinden farklı tasarımları, rahat kumaşları ve alt üst olmak üzere renk scalasında sınır tanımayan halleri ile bu bahar size uygun bir takım bulamamanıza imkân yok gibi.

                  

 

Elbiseler

Onlardan bahsetmezsek zaten olmaz. Her kış mevsimi geldiğinde çekinerek giydiğimiz elbiseler, güneşin ilk yüzünü göstermesi ile birlikte gardıropların kıyısından köşesinden beni giy beni giy diye bağırmaya başlarlar. Hele bir de iyice havalar ısınmaya başladı mı o renkler, o çiçekli desenler vazgeçilmezimiz haline gelir. Bu sene tesettür elbise trendlerinde dantel detaylar ve yine yeniden floral desenler ön planda olacak gibi duruyor.

 

                          

 

Günlük Ayakkabılar

Sizleri unuttuk mu sandınız sevgili ayacıklar? Olur mu öyle şey,bütün bir kış ne zorluklar atlattınız siz. Kalın çorapların, kaskatı botların içinde neler yaşadığınızı biliyoruz. O yüzden gün sizin gününüzdür! Özgürlük.

Bu sene ayakkabı modellerinde bolca bir seçenek ve renk bulabileceğinizden emin olablirsiniz. Özellikle babet tarzı günlük kullanım için üretilen bu ayakkabılar,  mevsim boyunca rahat etmenizi sağlayacak. Şu modellere bir bakar mısınız? 🙂

                    

Evet şimdilik bizden bu kadar. Bir dörtlük ile yazıyı bitirelim o zaman:

“Bahar gelmiş kapıya,

Boşuna evde oturup kalma,

Çık sokağa gez dolaş,

Haftaya ButikGez Blog’a uğramayı unutma!” ?