Kurban bayramına artık sayılı günler kaldı. Bayram kombinlerini çoktan hazırlayan hanımlar telaşsız bir şekilde bayramı beklerken, henüz kombinini hazırlamamış olanları ise tatlı bir telaş sarmış durumda. Eh, ne de olsa topu topu yılda iki defa bayram kutluyoruz ve giyindiklerimiz de bu yüzden önem arz ediyor.

Eğer siz de bayramda ne giyineceğinize hala karar vermeydiyseniz o zaman buyurun birlikte karar verelim.

Zarif seçimler için tunik ve pantolon takımlar…

Tesettürlü hanımlar için özel olarak üretilen tunik-pantolon takımlar bu yıl oldukça şık modellerle karşımıza çıktı. Somon rengi, saks mavisi, pudra gibi tek renk takımlar tercih ederek son derece şık bir kombin yapabilirsiniz.

Zımba ve düğme detaylar, piliseler, fırfırlar,  tek cepli tunikler, volanlı kollar gibi pek çok model seçeneği bulunan tunik takımlarda bayram tercihinizi tek renkten yana kullanmanızı öneriyoruz. Ancak ille de renkli tercihler yapacaksanız sandy kumaş ve şifon detayların yer aldığı uçuş uçuş takımları tercih edebilir, bununla da yetinmeyip her tonu barındıran kombinler yapmak isterseniz etnik desenli tunik pantolon takımları seçebilirsiniz.

Şık bir duruş için üçlü takımlar…

En az ikili takımlar kadar bol seçeneği bulunan üçlü takımlar, bayram tercihi için oldukça yerinde bir karar. Lazer kesim, inci süslemeli fakir kollardan oluşan ceket ve pantolonun aynı renk olduğu şık bir üçlü takım seçebilirsiniz. Biraz daha cıvıl cıvıl bir kıyafet isterseniz iç gömleği desenli, gömlek ve pantolonun aynı renk olduğu takımlarla hoş bir kombin yapabilirsiniz.

Hanımefendi tarz için elbiseler…

Tunik ve pantolonlar ne kadar şık olursa olsun, bir kadına en çok yakışan kıyafetin elbise olduğunu söyleyebiliriz. Evet, benim de tercihim mutlaka elbise olmalı diyorsanız, sadelikten yanaysanız tek renk, nakışlı ve gipür detaylı prenses elbiseler tercih edebilirsiniz. Biraz daha neşeli olsun bayram elbisem derseniz de, çiçek desenlerinin hâkim olduğu fırfırlı, uçuş uçuş şifon elbiseleri değerlendirebilirsiniz. Ancak karışık desenli bir elbise giyindiğinizde aksesuarlarınızın abartılı olmamasına ve eşarp ve ya şalınızın tek renk olmasına dikkat etmelisiniz.

Alımlı ve asil bir hava için etek gömlek…

Pantolon giymekten hoşlanmıyorsanız ve klasik bir giyim tarzınız varsa, bayram şıklığınız için gömlek ve etek önerebiliriz. Saten gömlek ile kalem ve ya kloş etekli şık bir kombin yapabilirsiniz. Yahut daha spor bir tarzınız varsa volanlı, fırfırlı viskon veya keten kumaşlardan dikilmiş daha modern çizgide gömlekler tercih edebilir, altına sizi mutlu hissettirecek spor bir etek giyerek bayram şıklığınızı yakalayabilirsiniz.

Kombinlerimiz de hazır olduğuna göre herkese mutlu, güzel ve şık bayramlar…