Astrolojide yükselen Ay, Venüs ve Güneş burcumuzun niteliklerine göre zevklerimiz, ihtiyaçlarımızı, nasıl göründüğümüzü ve nasıl görünmek istediğimiz konusunda fikir sahibi olabiliriz. Bu yazımızda burçların genel tarzları hakkında ipuçları vereceğiz.

Koç Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Ateş burçlarının tümünde olduğu gibi Koç burcuda, karakterindeki iddiayı stilinde de sürdürmek ister. Şık duruşunu parlak kırmızılarla, korkusuz beyazlarla taçlandırır. Koç burcu kadınları moda alanında da öncü olmaya adaydır, bu nedenle alışılmışın dışında özgün tasarımlar da deneyebilirler.

Koç kadını yeni trendleri yakından takip ederek, hayatın her alanında olduğu gibi moda ve alışveriş konusunda da korkusuz, cüretkâr ve önde olmak ister. Beyaz, siyah ve kırmızı renkler içinde büyüleyici görünür ve deri kıyafetleri kendisine çok yakıştırır. Trafikte, yaya olarak ya da bir yerden bir yere sürekli hareket halinde olduğundan, uzun etekler ve topuklu ayakkabılar Koç burcu için kullanışlı değildir. Koç spor şıklıktan yanadır.

Boğa Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Yönetici gezegeni Venüs olan Boğa kadını pratik, sade, sofistike ve zevklidir. Seçkin zevkleri olan boğa burcu kadını kendisi için en kaliteli parçaları bulana dek yorulmaz. Yapay olmayan değerli takıları sever. Topraksı pastel renkler ve beyaz içinde ihtişamlı görünür. Kıyafetlerin dokusu, yumuşaklığı ve içinde ne kadar rahat ettiği çok önemlidir. Tercihlerinde ipek, kaşmir, yün, keten ve pamuksu materyaller ön plana çıkabilir. Kadife ceketler ve balıkçı yaka bluzlar giyinmekten keyif alır.

İkizler Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Trendleri sürekli takip eden ikizler doğal canlılığı ifade eden, parlak, eğlenceli renkler ve desenleri kullanmayı çok severler. Sürekli değişen ruh haline orantılı olarak uygun giysisi, ayakkabısı ve aksesuarı bulunmaktadır. Her değişken nitelikli burç gibi, İkizler de çok katlı kıyafetler giyinmeyi sever. Aksesuar olarak yüzüklere, eldivenlere, gözlüklere, bilekliklere, çantalara bayılır. Genellikle canlı renkler kullanır, genç giyinmeye eğilimlidir.

Yengeç Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Duygusal burç kategorisinde ilk sırada yer alan Yengeç burcunun tarzı gösterişli olmamakla birlikte, sıcaklık ve samimiyet yansıtır. Duygusal Yengeç; dantelli kalem eteği, bisiklet yaka bluzu ve abartılmamış ayakkabıları tercih eder. Özellikle Retro kıyafetler tercihidir. Trendlere kapılıp renkleri cıvıtmaz pastel renkler antika takılar yengecin vazgeçilmezidir.

Aslan Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

Ateş burcu grubunda yer alan Aslan kadını, asla sıradan ya da kaba görünmez. Kendisine neyin yakışacağını bilir, en iyisini ister ve en iyisini hak ettiğini düşünür. Parlak ve ışıltılı renkleri sever ancak renklerin aşırı bağırmasından hoşnut olmaz. Siyah beyaz kombinasyonunu sıklıkla kullanır.

Başak Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

Başak burcu kadınları genel olarak mantıklı ve zarif kıyafetler tercih ederler. Başak kadınına göre moda zamansız olmalıdır, giydiği kıyafeti ofis, ev, yemek davetleri ve etkinliklerin tümüne uygun olarak kullanabilmelidir.

Terazi Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Modaya yön vermek için özenle yerleştirilmiş estetik algısı sayesinde Terazi kadını doğuştan şıktır. Modayı takip etmeyi sever, dengeli ve uyumlu tercihleriyle elde ettiği görüntüsü oldukça feminendir.

Akrep Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Kişisel stili ne olursa olsun, yoğun ve gizemli bir burç olan Akrep burcu kadını, herkesin tahmin etmemesini sağlayan değişik bir görüntü yaratmayı severler. Kırmızı ve siyahı sıkça kullanırlar. Genelde botlara, çizmelere, vücudu saran elbiselere ve derilere ilgi duyarlar.

Yay Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Kendini doğanın bir parçası olarak tanımlayan yay burcu kadının dolabını açtığınızda, tıpkı kişilinde olduğu gibi gökkuşağının tüm renklerine rastlayabilirsiniz. Pamuk, yün, keten gibi doğal kumaşları severler. Günlük hayatta kot, örme gömlek, polar, kargo pantolonu ve yürüyüş ayakkabılarını sıkça tercih ederler. Başak kadını için “ne kadar doğalsa, o kadar iyidir”.

Oğlak Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

Oğlak burcu kadını prestije önem verdiği gibi giyinmeye de önem verir. Gardırobunda ki her şeyin bir amacı olan oğlak kadını ciddiyetini zedeleyecek her türlü kıyafetten kaçınır. Pratik, kullanışlı ve resmi giyinmeyi benimsemişlerdir.

Kova Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Alışılagelmiş trendlerin dışında, sıra dışı bir tarz benimseyen Kova burcu kadını genelde dönem kıyafetleri, popüler olmayan ancak sıra dışı ürünler tercih ederler. Gökyüzüne hayran olduğundan, mavinin her rengini kullanmayı severler.

Balık Burcu Kadını

 

 

 

 

 

 

 

Mavi, yeşil ve gümüş gibi pırıl pırıl tonlarda suyun veya ay ışığının gizemli derinliklerini canlandıran giyeceklere ekstra önem veren Balık burcu kadını, yumuşak ve ipeksi kumaşları tercih eder. Giyimde rahatlığı da önemseyen bu burç, fermuar, düğme gibi rahatsızlık verecek aksesuarlardan kaçınır.

Siz de ButikGez’de 6000’den fazla ürün arasından burcunuza en uygun kombinleri oluşturabilirsiniz…