Modaya Bolluk Geldi!

Duvarları yıktık, kuralları çiğnedik ve zarif görünüm mottosundan vazgeçip, bir bolluğun içinde bulduk kendimizi. Moda dünyasını bu bolluğa iten fikir neydi bilemeyiz ama bizler, acaba ince parçalar mı, dar kesimler mi, zarif desenler mi tercih etmeliyiz diye kafa yorarken, oversize manifestosu tam zamanında imdadımıza yetişti. Zaman kaybetme giy ve çık dedi. Biz de sizin için çabasız şıklığa açılan bu kapıdan usulca geçtik ve oversize kazaklarda ne var ne yok bir inceleyelim istedik.

Anne Ben Oversize Oldum!

Havalarında soğumasını fırsat bilen bu koca yürekli kazaklar, içimizi ısıtmak için gardroplarda ki yerlerini almaya başladılar. Belki de siz bunları okurken dolabınızdaki oversize kazak size göz kırpıyor bile olabilir. Birbirinden farklı renk ve desen seçenekleri ile bu kazaklar, tutkunlarına, geniş bir yelpaze sunmaktan da geri kalmıyor. Bir yandan el örgüsü modelleri ile anne sıcaklığını hissettirirken, bir yandan yün kumaşlarla cool bir görünümün habercisi oluyor. Serin havaların gelişi ile birlikte daha da sık görmeye başlayacağımız bu kazakları dilerseniz sizde rahatlıkla örebilirsiniz. Ama öncesinde bizden size ufak bir tavsiye: kış geldi diye sakın yaz renklerini ertelemeyin.

 

 

 

 

 

 

 

Nerede Nasıl Giysem?

Kazak denildiğinde genellikle akıllara spor bir görünüm geliyor olabilir. Bir Jean altına spor bir ayakkabı ile oversize kazaklarla sokak stilini yakalamak bu günlerde ne kadar moda olsa da; ufak tefek değişiklikler sayesinde bu tarzı her ortama uygun hale getirebilirsiniz. Eğer siz de kazaklar şık bir ortam için pek de uygun olmaz diye düşünüyorsanız belli ki yanılıyorsunuz. Kumaş bir pantolon ya da deri bir pilise eteğin altında bir topuklu ayakkabı ile bu oversize kazaklarla ikonik bir görünüm yakalamanız sandığınızdan daha kolay.

Fenomen

Bu yıl ünlü isimler de sokak stilinde tercihini bu kazaklardan yana kullanıyor. Hatta bu stil bir instagram fenomeni dersek abartmış olmayız. Hani o görmeye aşina olduğumuz sonbahar fotoğrafları vardır ya; etrafta dökülen yapraklar ve bir yandan kahvesini oversize kazağı ile tutmaya çalışan o kız, onu hatırladınız değil mi? İşte tam bir fenomen görünüm. Oversize’in kalıpları yıkan duruşu özellikle genç kesimin bir hayli ilgisini çekiyor.

Butikgez’de Oversize

Oversize kazakların zarafeti ince kesimlere sığdırmaya çalışan dar kalıp anlayışa başkaldırısı bizde takdirleri topladı. Giymekten ve sokak stilinde bu tarzı görmekten biz oldukça memnunuz. Dolabınızın kurtarıcı parçası olacak bu kazaklardan mutlaka bir tane edinin. Başınız her sıkıştığında, dolabınızdan onu alın ve çıkın. Sokak stili de böyle bir şey işte çabasız ama havalı olmak. Hadi gelin ButikGez’de neler varmış bir göz atalım.