OKUL/KAMPÜS MODASI

Bir an önce liseyi bitirmek ve üniversiteli olmak her gencin hayali. Kampüsteki hayata ayak uydurmak ve yeni bir başlangıç yapmak ise kimi zaman kolay kimi zaman zor. Kampüs hayatına alışmak, kişinin mizacına göre değişse de kampüsteki modaya uymak her zaman kolaydır, çünkü önünüzde daima iki seçenek vardır; ya kendi oturmuş tarzınızı devam ettirmek ya da modaya ayak uydurmak.

Eğer kendi tarzınıza güveniyorsanız ve devam ettirme kararınız varsa işiniz her zaman kolaydır. Artık tek yapmanız gereken şey kendinizi en rahat hissettiğiniz kıyafetleri dolabınızda ön sıralara geçirmektir. Ancak tarzınızı yeni baştan oluşturacaksanız o zaman biraz zamana ihtiyacınız var demektir. Önce kendinizi en rahat ve mutlu hissettiğiniz kıyafetleri seçmeli ve vücudunuzu tanımalısınız. Bu aşamaları tamamladıktan sonra gerisi çok kolay…

Kampüs rahatlık ister!

İster kendi tarzınızı devam ettirin isterseniz yepyeni bir stil arayışında olun, kampüsün ilk kuralı rahat olmaktır. Çok fazla kırışmayan kumaşlar, içinde bunalacağınız darlıkta olmayan kesimler ve rahat modeller daima elinizin altında olmalıdır.

Etek seçimlerinizde piliseli modeller, kot kumaşlar, etnik desenler ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır. Yırtmalı dar kesim, balık modeller ve ya kalem etekler kampüste uygun olmayacak seçimlerdendir. Trençkotlar, giy çık tunikler, sweatshirtler, dar paça kotlar, bol kesim kumaş pantolonlar, kısa ceketler ve uzun yelekler kampüsün olmazsa diğer parçalarıdır.

Neyi, nasıl giymeli?

Eğer elbise giymeyi seviyorsanız ve tarzınıza elbiseler hâkim ise öğrencilik hayatınız boyunca birbirinden rahat ve şık modelle kampüste boy gösterebilirsiniz. Yaz ayları için tiril tiril kumaşlar, çiçekli ve etnik desenler, uçuş uçuş şifonlar en ideal tercihlerdir. Sonbahar için viskon elbiseler ve pastel tonlar, kış aylarında ise sıcak tutacak pamuklu kumaşlar, trikolar ve ekoseler size pek çok güzel model sunacaktır.

Eğer tercihiniz etekten yana ise etnik desenli etekler üzerine tek renk balıkçı yaka kazaklar ve kısa ceketler her zaman kampüs için şık tercihlerdendir. Üzerinizdeki en hafif veya en baskın koyu renkten çanta ve tek renk şal seçimi ile kombininizi tamamlayıp günü gönül rahatlığı ile geçirebilirsiniz. Piliseli etekler ile sweatshirtler, kot modeller ile kısa gömlekler birleştirildiğinde yine aynı şıklık ve rahatlık gün boyu sizinle olacaktır.

Dar kesim pantolon tercihlerinizde giy çık salaş tunikler, ekose uzun gömlekler en doğru kombindir. Bol paça pantolonlarda ise balıkçı kazaklar üzerine uzun yelekler, terletmeyen kumaşlardan dikilmiş gömlekler, kısa tunikler daima elinizin altında olmalıdır. Elinize dolaşmayacak aksesuarlar ve sizi rahatsız etmeyecek şal ve ya eşarp seçimi kombininizin diğer önemli ayrıntılarıdır. Tabi gün boyu sizi rahat ettirecek ve ayaklarınızı sıkmayacak bir ayakkabı tercihi yapmayı da unutmamanız gerekiyor.