Mevsimler göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçiyor. Ağaçlar yapraklarını döküp, yerlerine tomurcuklar bırakıyor. Biz tam sonbahar yapraklarını temizlerken, kış bize kapıdan usulca göz kırpıyor. Bastığınız o kahverengi kaldırımlar, bembeyaz olmaya başladığında ayaklar sıcacık bir botun yolunu gözleyecek bunu biliyoruz. O yüzden biz de bu hafta sıcacık bir kış geçirmeniz için paçaları sıvıyoruz ve sizin için kış mevsiminin olmazsa olmazı, sezonun en trend botları ve çizmelerini mercek altına alıyoruz.

Bilekten Al Haberi

Nereye kafamızı çevirsek derisinden, süetine her yerde bilek botları görmeniz mümkün. Mom Jean ve skinny pantolonların altında havalı bir duruşu olan bu botlar birkaç sezondur gözde parçalar arasında ki yerlerini korumaya devam ediyor. Botun o hantal görünümünü şık hale büründüren bilek botların bu kadar sevilmesine şaşırmamalı. Kısa topuk modellerini ile günlük, koşuşturmalı yaşantınızda rahatlıkla kullanabilirken; yüksek topuklu modelleri ile şık bir davette boy gösterebilirsiniz. Kışın en çok tercih edilen renklerinden; siyah, kahve ve taba dışında bu botlar kışın renk yelpazesini de genişletmekte kararlı gözüküyorlar.

 

Ya Yağmur Yağarsa?

Sonbahar geçti bundan sonra yağmur yağar mı demeyin. Yağmurluklarınızı ve yağmur çizmelerinizi acil durumlarda kullanılmak üzere hazırda bulundurmayı ihmal etmeyin. Yağmur çizmeleri her mevsimin vazgeçilmezi. Yaz aylarında beklemediğimiz bir anda bastıran, o yaz yağmurlarında dâhi en hızlı kurtarıcımız. Bu sezonda da renkli ve kullanışlı modelleri ile gardroplarımızı süslemeye devam ediyor. 

           

Çizmeden Geçme!

Kara kışın en yakın dostu; soğuk havaların yegâne kurtarıcısı: çizmeler. Bizler kış geçse de babetlere geri dönsek diye hayal kurarken, bu hayalimizi sıcak tutan çizmeleri tabi ki unutmadık. Diz üstü ya da diz altı modelleri ile her kış bizlere farklı bir görünüm sunmayı başarıyorlar. Birkaç sezondur modaya yeni bir akımı daha kazandırdılar. Sıklıkla çevremizde gördüğümüz, hatta sevip kullanmaya başladığımız çorap çizmelerden söz ediyoruz. Bazılarımız bu akımı sevip sahiplenirken, bazılarımızınsa içine pek sindiği söylenemez. Eğer siz de bu yeni trendi sevenlerdenseniz, çorap çizmelerden bir adet edinmenizi öneririz. Fakat öyle kış renkleri ile sınırlandırmayın kendinizi gidin, kışa inat en canlı renkleri tercih edin.  Çorap çizme almaya karar verdiyseniz, dikkat etmeniz gereken en önemli şey çizmenin bacağınızı iyice sarıyor olması. Diğer türlü pot ve yerinde durmayan bir görünüm pek hoş olmayabilir.

 

ButikGez’de Bot ve Çizmeler!

Önümüzde uzun bir kış mevsim kollarını açmış bizi bekliyor. Ayaklar üşümeden kendinize yeni sezondan bir bot ve ya çizme edinin. Ya da dolaplarda ki kışlık ayakkabılarınızı ufaktan ortalığa çıkartın. Bir gün karlı bir sabaha uyanmaya şimdiden hazırlıklı olun. Hadi şimdi ButikGez’de size fikir verecek bot ve çizmelere  bir göz atalım.