Tesettür Kış Kombinleri

2018 takviminin ilk yaprağını koparttık. Kış mevsiminin ortasındayız artık. Bazılarımız karlı havanın tadını doyasıya çıkartırken, bazılarımızın ise gözleri hâlâ camlarda karın yağmasını bekliyor. Çocukluktan kalan bir alışkanlık gibi kar ne zaman yağsa insan, o beyaz örtü ile ilk tanıştığı güne dönüyor sanki. O heyecanı yeniden yaşıyor. İşte belki bu yüzden kış mevsiminin yeri hep bir başka oluyor. Sert duruşunun altında yumuşacık sürprizler barındıran bu mevsim akıllara Hulusi Kentmen’i getiriyor. 😊

Romantik kış modundan biraz uzaklaşıp, gerçeklerle yüzleşelim artık. Kışın kombin yapmak bazen bir işkence halini alabiliyor bunun farkındayız. Dışarıda hava çok mu soğuk? Üşür müyüm? Fazla mı kalın giyindim ya? diye o bitip tükenmek bilmez düşüncelerle gardropların önünde kaybettiğimiz o dakikalar için saygı duruşunda bulunmak gerekir. Butikgez blogda bu hafta bu kargaşaya bir son veriyoruz ve sizler için en şık, tesettür kış kombinlerini inceliyoruz. Hazırsak başlayalım!

Takım Zamanı!

Bu senenin en moda görünümünü yakalayan parçalar takımlar oldu. Birbirinin aynı renkleri takip eden takımlar, bütünlük anlayışımızı bambaşka bir noktaya getirdi. Aynı renk ve model bir altı yine aynı renk ve modelde bir üst ile kombinlemek, modern bir tarza kestirme yoldan gitmek gibi. Kısa zamanda şık bir kombin oluşturacak parçalar başımızın tacı. O sebeple takımların yeri bizde hep ayrı. Bu hafta sizin için hazırladığımız kışlık tesettür kombininde seçtiğimiz ilk parça bordo pantolon/kazak takım. Bordonun o özgüven dolu dünyasında ki yerimizi aldığımıza göre kombinimizi renklendirmeye hazırız.

 

Yıldızını Seç!

Her kombinin bir yıldız parçası mutlaka vardır. Bütün bir kış mevsimi boyunca sırtımızdan düşürmediğimiz kabanlar da ılık bir hava ile buluşuncaya kadar kombinlerimizin yıldız parçası haline gelirler. Vitrinler kış renklerinin boğuculuğu ile dolup taşarken, biraz rotayı değiştirip canlı renklere ve modellere yönlenmesek mi? İtiraf etmek gerekirse düz kesim, sıkıcı ve birbirinin aynı tarz kabanları görmekten yorulduk. Biraz abartıya kaçmak hiç de fena olmaz. Kürklü ve capcanlı renkli kabanları da alacaklar listemize ufak ufak eklemeye başlayalım.

Detayları Unutma!

Aksesuarlar bir kombinin tamamlayıcı parçalarıdır. Bütün bir şıklık yakalamak istiyorsanız mutlaka aksesuarlardan yararlanın. Kış mevsiminde sıklıkla kullandığımız eldivenler, atkılar ve şapkalar ile kombinlerinizi renklendirip zenginleştirmeyi unutmayın!

Kışın kombinlerinizi yaparken takımlara biraz daha göz atmanızı öneririz. Hem size zaman kazandırır hem de düşündüğünüzden daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu şıklığı bir de yıldız bir kabanla taçlandırırsanız o zaman gerçek bir star olursunuz. Hadi o zaman YILDIZINIZ BOL OLSUN! 😊