Dikkat! Morarıyoruz

2018 İlkbahar/Yaz Sezonunun kapılarını yavaş yavaş aralarken, üzerimize mor bir ışık süzmesi vurmaya başladı. Pantone Renk Enstitüsü 2018 yılı için “ultra violet” adını verdiği mor rengi moda dünyasına armağan etti. O zaman bize de hayırlı, uğurlu olsun deyip, ultra violeti güzelce bir incelemek düşer. Bakalım bu sene sokaklarda, vitrinlerde sıkça göreceğimiz bu mor akımı dünyada nasıl vücut bulmuş. Hadi o zaman ufak ufak morarmaya başlayalım!

Mor Sokaklar!

2018 trendinde ünlü isimleri sokaklarda mor parçalarla yakalamaya başladık. Özel davetlerde veya günlük stillerinde ultra violet rengini tercih eden hanımlarımız arasında yerlerini alanlar yine cesur tarzları ile yabancı ünlüler. Bir davette boy gösteren Sarah Jessica Parker tercihini mor ve taşlarla detaylandırılmış bir elbiseden yana kullanmış.

Sokak stilinde ise gözümüze çarpan Gigi Hadid, sade ve spor kombinini sezonun rengi ile patlatmayı tercih etmiş. Bizce gayet de güzel olmuş.  Queen Elizabeth durur mu o da bu akımdan geri kalmamış ve baştan aşağı mor bir kombin ile halkını selamlamaya karar vermiş.

 

                

 

Minik Mor Detaylar

2018’in rengi ultra violet diye baştan aşağı mor olacağız diye bir şey yok. Modayı takip edeceğiz derken sokaklarda patlıcan gibi dolaşmak istemeyiz. O zaman bu akımı akseuarlarla takip etmeye ne dersin? Mesela bu mor Hermes çanta zarif, incecik sapı ve patlak rengi ile gönlümüzde çoktan taht kurdu. Bir de hemen yanındaki şu Converse bir bakar mısınız? Eğer siz de tam bir spor ayakkabı canavarı iseniz bu Converse’den gözlerinizi alamayacaksınız demektir.

     

2018’in rengini öğrendiğimize göre bu tüyo ile dolaplarda ufak tefek mor renklere yer açma zamanı gelmiş demektir. Alışılmışın dışında, asi bir ruha sahip olan ultra violeti biz çok sevdik. Sizin de içinize sindi ise; şimdi ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz parçalara göz atma zamanı. İşte ButikGez’den sizin için seçtiğimiz parçalar.

Mürdüm Takım:

Pantolon ve üst olmak üzere 2 parçadan oluşan bu takım mürdüm severlerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.  Hem bahara hazırlık yapmaya başladığımız bu dönemde fresh bir görünüm yakalamak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır.

Mor Adımlar

Geldi gönüllerin sultanı babet mevsimi. Tamam, belki önümüzde bir kaç hafta daha var kabul ediyoruz; ama babetler ufak ufak hazır olsa hiç de fena olmaz. Ne dersiniz?

Püskül Püskül:

Şimdi biraz durup bu çantanın sevimliliğinde  kaybolalım. Mor renklerin hakim olduğu bu tüylü çanta kombinlerinizi eğlenceli hale getirmekte baya bir iddialı gibi duruyor.

Şallar:

Şallarda da bu sene sıklıkla mor renklere rastlayacağız. Hülya Aslan’ın seçtiği bu mor şal, sezonun gözdeleri arasında yerini çoktan aldı.

Bu hafta sizin için sokakta bolca göreceğimiz “ultra violet” rengini inceledik. Beğenmenizi umut eder, hepinize mor günler dileriz…